Ana Sayfa Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Avantajlarımız Referanslarımız Örnek ilan çalışmalarımız Gazete ilan Formu İletişim

Gazete İlancılığı

   Gazete İlancılığı Nedir ?

    Gazeteler günlük olayları, gelişmeleri ve gündemdeki haberlerden bizi haberdar ederler. 1980 li yıllarda gazetelerin okunma trajı çok yüksekti. O zamanlar ne internet ne de televizyon yaygındı. İnsanlar köylerinde kasabalarında gazetelerden neler olup bittiğini takip ediyorlardı. Hatta uzak köy ve kasabalarda ki insanların eline gazeteler 3-4 gün sonra geçiyordu. Bu yüzden gazeteler yıllardır yaygın bir şekilde okunup insanların hem okuma kültürünü hemde gündemdeki olayları takip etmesini sağlamaktadır. 

   Gazete okunma trajının yüksek olması gazete ilancılığını doğurdu. Gazete ilancılığı; insanların reklamlarını , alıp satacağı mallarını diğer insanlara bildirmek amacı ile kurulmuştur. Gazete ilanı ile yıllardır insanlar mallarını alıp satmakta, kendilerine eleman bulabilmekte, iş bulabilmekte, vefat ilanlarını yayınlayabilmekte, hatta gazetelere tam sayfa ilan vererek kendi firmalarını tanıtabilmektedir. 

   Günümüzde Televizyon ve İnternet'in yaygınlaşması gazete ilancılığını azaltsada, gazete ilancılığının vaz geçilmezliğine dokunamamıştır. Çünkü  insanlar dijital ortamdan uzak kalıp , gazete okumayı daha çok tercih etmektedir. Bazı insanlar öyledirki evine her sabah ekmek alır gibi gazete almaktadır. Artık gazete okumak bir kültür olmuştur. Bir toplumu yıkmak için kültürünü değiştirmek gerekmektedir. Bizim kültürlerimizden biride gazete okumaktır. Gazete okumak her ne kadar azalsada asla bitmeyecektir. Çünkü bu toplumu kimse yıkamıyacaktır. Gazete ilancılığıda bu yüzden hiç bir zaman bitmeyecektir. 

    İlan verilebilecek Popüler Gazeteler Hangileridir ?

     Günümüzde hala milyonlarca kişiye ulaşan popüler gazeteler vardır. Bu popüler gazetelerin en başında Hürriyet Gazetesi gelmektedir. Hürriyet gazetesini ise Sabah Gazetesi, Posta Gazetesi, Zaman Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Akşam Gazetesi ve Yeni Asır Gazetesi takip etmektedir. Gazete ilanınızın milyonlarca kişiye ulaşmasını isterseniz Hürriyet Gazetesi İlan seçebilirsiniz. Aynı zamanda İnsan kaynakları ilanınızı hürriyet veya sabah gazetesine vermeniz etkili olacaktır. Bunların dışında ilan bölgeleride çok önemlidir. Türkiye ilancılıkta bölgelere ayrılmıştır. Türkiye çapında yayınlayacağınız ilanlar tüm türkiyede yayınlanmaktadır. İstanbul baskısı, ankara baskısı, akdeniz baskısı gibi baskılarla daha  cografi olarak istenilen kesimede hitap edilebilir. Ege baskısı için yeni asır ilan servisi daha etkilidir. Çünkü yeni asır gazetesinin egede okunma trajı daha yüksektir. Ankara için ilanlarınızı hürriyet gazetesine verebilirsiniz. Ankarada hürriyet gazetesinin okunma trajı daha yüksektir. İstanbul için sabah ve hürriyetin okunma trajı daha yüksektir. 

    Gazetelere İlan verebileceğiniz Ajans Telefonları Nelerdir ?

      Günümüzde ilan sektöründe en birinci ajans erka ajans olmuştur. Gerek müşterilerine karşı hoş görülü olması gerekse gazete ilanı olarak müşterilerine en uygun fiyatı vermesi sebebiyle ilancılıkta en gözde ajans erka ilan reklam hiz. ltd. şti. olmuştur. Erka ilan servisini arayarak tüm gazetelere ilan verebilirsiniz.

      Gazete ilan telefonlarımız:
gazete ilan telefonları
    Gazete ilan için web sitemiz : www.erkaseriilan.com.tr 


    Yazar:
    Murat HALAÇOĞLU

Örnek Sosyal Ölüm Vefat Anma Teşekkür Örnek İnsan Kaynakları, Hürriyet İK Hürriyet Bursa İlan Dergiler Tüm Gazetelere İlan Gazete Haberleri Gazete ilan S.S.S. Gazete İlancılığı Gazete İlanları Gazete Tirajları Gazeteler Genel Kurul İlanı Haber Türk ilan Hürriyet İK İlanları Hürriyet İlan Hürriyet İlan Servisi Hürriyet Ölüm İlanı İlizyon Resimleri İş İlanları Kayıp ilanı Milliyet İlan Servisi Posta İlan Servisi Sabah İlan Servisi Seri İlan Zaman İlan Servisi İlan Dışında Ücretsiz Sayaç
Şuanda Sitede 8 Kişi var. Bugün 9 Ziyaretçi ve 61 Tıklama Alındı. Toplam Ziyaretçi Sayısı 2,259
Copyright © 2005 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Uğur KARAYÜNLÜ - Erka Seri İlan Hizmetleri Ltd. Şti.