Ana Sayfa Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Avantajlarımız Referanslarımız Örnek ilan çalışmalarımız Gazete ilan Formu İletişim

Bakım ve Güzellik Köşesi


 En Gözde Parfümler

Sezonun en gözde odunsu, çiçeksi, meyveli ve oryantal kokuları..

  Odunsu 4 koku

Mariah Carey, M. 100 ml 123 YTL
Burberry The Beat, 75 ml 185 YTL
CK One Summer, 2008 100 ml 118 YTL
Sarah Jessica Parker, Covet, 100 ml 184 YTL
  Çiçekli 4 koku

Clinique Happy To Be, 50 ml 110 YTL
Stella McCartney, Stella In Two Peony 75 ml 123 YTL
Dior Addict Shine, 100 ml 193 YTL
Guerlian Insolence 100 ml 224 YTL
 
 Meyveli 4 koku

Davidoff Cool Water Wave, 50 ml 98 YTL
Thierry Mugler, Innocent, 75 ml 155 YTL
Escada Moon Sparkle, 100 ml 141 YTL
Clarins Par Amour Toujours, 50 ml 82 YTL

  Oryantal 4 koku

Gucci By Gucci, 75 ml 100 YTL
Dior Midnight Poison, 100 ml 223 YTL
Calvin Klein Obsession Night, 100 ml 184 YTL
Hillary Duff, With Love, 100 ml 185 YTL Güzellik Felsefesi

   Güzellik, Felsefenin bir altbölümü olan Estetik'in temel kavramlarından birisidir. Aynı zamanda estetiğin ana konusunu da bir anlamda güzellik kavramı oluşturmaktadır. Buna göre en genel anlamda güzellik, bakanda beğeni ve hoşlanma etkileri bırakan, haz duyumlarını uyaran nesnelerin niteliği ya da özelliği olarak tanımlanır. Bu eğilim genel olarak estetik gerçekcilik olarak adlandırılır. Öte yandan güzellik duyumunun, nesnenin bir niteliği olmaktansa, öznenin duyumsayış şeklinin yapılanmışlığıyla ilintili olduğu varsayımı vardır. Buna göre güzellik bakılan ile ilgili değil asıl olarak bakış ile ilgilidir. Bu eğilimse estetik öznelcilik olarak adlandırılır. Güzellik kavramının nesnel mi yoksa öznel temelli mi olduğu süregiden bir tartışma konusudur.

 venüs güzellik felsefesi    Güzellik'in varlık alanı ile bakışın bununla ilişkisi sorunu, estetik kuramların önemle üzerinde durdukları temel meselerden biridir. Güzellik ve Doğruluk, Güzellik ve İyi, Güzellik ve Yücelik güzel ile ilişkili olarak değerlendirilen öteki konu başlıklarının bazılarıdır. Güzel, güzel olan, ve güzellik gibi kavramlar üzerine Platon'dan beri süregelen birtakım tartışma ve değerlendirmeler sözkonusu olmakla birlikte, felsefe-içinde güzellik kuramı gibi çok geliştirilmiş bir alan yoktur.

     Platon, güzellik konusunu bir İdeal olarak ele alır. Güzellik, güzel kadın duyumunun ideal formudur. Buna göre, güzellik, duyumların ötesinde varolan ve tek tek güzellik duyumlarını şekillendiren bir idea'dır. Plotinus'a göre güzellik, ilahi akıl'ın dünyadaki yansımasıdır. Aristotales, "güzel olan, salt kendisi için arzulanabilir olandır" demektedir.
    Ayrıca ona göre, güzellik matematiksel bir orantı gibi ele alınır.Güzel olan kavranabilir olmalıdır ve bu da oran ve ölçü ile ilgilidir.

   Güzellik meselesi üzerine Alman felsefesi ve özellikle Alman Romantizmi ile birlikte belirgin bir teorik gelişme döneminin başladığı söylenebilir. Buna göre "güzellik, sonsuzun sonlu olarak kendini göstermesidir". Kant, güzellik deneyimini vurgular; burada özne ya da nesneden öte, deneyimin kendisi önemsenir. Çünkü Kant için güzellik, farklı bir felsefi kategori olarak, nesnelerin duyusal görünümleridir ve duyusallık bu anlamda deneyimle ilintilidir. Hegel'de güzelliği bir idea olark değerlendirmiştir. Bu düşüncede güzellik-doğruluk ilişkisi bir özdeşlik olarak ele alınmaktadır. Güzellik, idea'nın bir sanat yapıtı olarak gerçekleşmesidir. Cilt Kuruluğu İçin Pratik Öneriler

Kış döneminde havadaki nem kaybı, kalorifer sisteminin havadaki su ve nemi azaltması ve de soğuk hava dolayısıyla terlemedeki azalma cilt kurumasını artıran nedenlerdir. Memorial Hastanesi ve Etiler Memorial Polikliniği Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Zerrin Baysal, cilt kuruluğu için pratik önerileri sıraladı.

Cilt kuruluğu vücudun tüm bölgelerini ilgilendirebilir, ama daha çok uzuvlarda yani kollarda ve bacaklarda görülür. Birçok kişi doktora gitmeden bu kuruluğun tanısını kendileri koyabilir. Fakat bir kısım kimsede görüntüsel farklılık gelişmese bile dermatolog muayenesinde tesbit edilir. Kaşıntı şikayeti ile doktora başvuran hastaların birçoğu kuru deriye sahiptir ve de sadece cilt kuruluğunun tedavisi yapılarak iyileşir.


   Kışın cilt kuruluğu önlenmezse egzemaların oluşumu kolaylaşır

Egzemalı deri kaşınır, kaşınma sonrası deride kalınlaşmalar oluşur, kaşınırken tırnaklar yoluyla yırtıklar gelişir ve enfeksiyon için kapı açılmış olur. Tüm bunların sonucunda gelişen tabloların çoğu iz bırakarak iyileşir. Düşünülenin aksine cilt kuruluğu mutlaka önlem alınması gereken bir durumdur. Peki ama ne yapılabilir?
-    Kış yaklaşırken mutlaka cilt muayenesi yapılmalı ve uygun cilt bakımı  planlanmalıdır.
-    Sıcak su ile banyo yapılmamalıdır. Özellikle hergün yıkanma alışkanlığı olan kişilerin yıkanma sıklıklarını azaltmaları gerekir. Yıkanırken kullanılan ürünlerin mutlaka doğru ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Kurutmayan sabunlar, şampuanlar kullanılmalı, bunun için de ürünlerin gliserin, lanolin ve buna benzeyen yağ içerikli olanları seçilmelidir.
-    Yıkandıktan sonra cilt çok kurulanmamalı ve hafif nemliyken cilt tipi için uygun olan nemlendiriciler uygulanmalıdır.
-    Ortamın nemlendirmek de cilt kuruluğunu azaltmaya katkıda bulunur. Kalorifer peteklerine konulan su kapları ya da ıslak havlular, buhar aletleri gibi önlemler kolayca uygulanabilir.
-    Bol su içmenin mutlaka yararı vardır, ama bu konuda bilinmesi gereken şudur ki; aslında birçok kişinin düşündüğü “az su içiyorum o yüzden cildim kuru” fikri de yanlıştır.
-    Cilt kuruluğunu önlediği düşünülen bazı gıdaların (fındık, fıstık, ceviz, kuru üzüm, balık, havuç, ıspanak…) fazla tüketilmesi yine kuruluğu önlemede yardımcı olur.

Cilt kuruluğunu önlemede en önemli silah nemlendiriciler

Özellikle lanolin, gliserin, üre, pantetol gibi güçlü nemlendiricilerin kullanılması her zaman gerekir. Yapılan çalışmaların çoğu güçlü nemlendirici özelliği olan ürünlerin kullanılmasının deri yaşlanmasını azalttığı, kırışıklıkların görünümünü düzelttiği, renk değişikliklerini önlediği saptamıştır.

Uygun yaş grubuna yönelik uygun ürünü kullanmak da son derece önemlidir

Genç bir kişinin kullanacağı bir ürün ile yaşlı bir kişinin kullanacağı ürün tabi ki aynı değil. Sadece yaş faktörü, kullanılacak ürünün seçimini etkilemez. Aynı zamanda deri rengi, deri kalınlığı, derinin seboreik olup olmadığı, yine akneye yatkınlık gibi faktörler nemlendirici seçiminde önemlidir.

Ücretsiz Cilt Bakımı için Randevu Alınız:  0505 356 25 17

Örnek Sosyal Ölüm Vefat Anma Teşekkür Örnek İnsan Kaynakları, Hürriyet İK Hürriyet Bursa İlan Dergiler Tüm Gazetelere İlan Gazete Haberleri Gazete ilan S.S.S. Gazete İlancılığı Gazete İlanları Gazete Tirajları Gazeteler Genel Kurul İlanı Haber Türk ilan Hürriyet İK İlanları Hürriyet İlan Hürriyet İlan Servisi Hürriyet Ölüm İlanı İlizyon Resimleri İş İlanları Kayıp ilanı Milliyet İlan Servisi Posta İlan Servisi Sabah İlan Servisi Seri İlan Zaman İlan Servisi İlan Dışında Ücretsiz Sayaç
Şuanda Sitede 5 Kişi var. Bugün 349 Ziyaretçi ve 1,052 Tıklama Alındı. Toplam Ziyaretçi Sayısı 349
Copyright © 2005 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Uğur KARAYÜNLÜ - Erka Seri İlan Hizmetleri Ltd. Şti.